Μητσοτάκης: Έφυγε κι άφησε πίσω 5-10... αντικαταστάτες ...για το καλό μας πάντα .....


Μητσοτάκης: 42 χρόνια σε κυβερνητικές θέσεις και συνέχισαν παιδιά, ανίψια, εγγόνια... Τα ξένα αφεντικά... έχουν σταθερά σημεία αναφοράς εδώ και 200 χρόνια μέσα στη Βουλή αλλά και στον Τύπο. Τίποτα δεν αφήνουν στη δική μας κρίση...


Υφυπουργός Οικονομικών 01/02/1951 27/10/1951
Υπουργός Δημοσίων Έργων 04/09/1951 27/10/1951
Υπουργός Οικονομικών 08/11/1963 31/12/1963
Υπουργός Οικονομικών 19/02/1964 15/07/1965
Υπουργός Συντονισμού 15/07/1965 20/08/1965
Υπουργός Συντονισμού 17/09/1965 22/12/1966
Υπουργός Συντονισμού 10/05/1978 10/05/1980
Υπουργός Εξωτερικών 10/05/1980 17/09/1981
Υπουργός Εξωτερικών 17/09/1981 21/10/1981
Πρόεδρος Κυβέρνησης 11/04/1990 08/08/1991
Υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας 11/04/1990 01/10/1990
Υπουργός Εθνικής Οικονομίας 01/10/1990 08/08/1991
Πρόεδρος Κυβέρνησης 08/08/1991 12/10/1993
Υπουργός Αιγαίου 08/08/1991 03/12/1992
Υπουργός Εξωτερικών 14/04/1992 07/08/1992

Υπουργός Αιγαίου 03/12/1992 12/10/1993



http://antizitro.blogspot.gr/2017/05/5-10.html