Εκλογές 7 Ιουλίου - Οι υποψήφιοι της Ο.Κ.Δ.Ε. σε όλες τις περιφέρειες

Εκλογές 7 Ιουλίου
Οι υποψήφιοι της Ο.Κ.Δ.Ε. σε όλες τις περιφέρειες

1. Α΄ Αθηνών
Μπουμπουλίμα Παουλίν, βιομηχανικός εργάτης
2. Βόρειος Τομέας Αθηνών
Δικαίος Κώστας, μηχανολόγος μηχανικός στη βιομηχανία

3. Δυτικός Τομέας Αθηνών
Θεοδωροπούλου Σοφία, ηλεκτρολόγος μηχανικός στις τηλεπικοινωνίες, μέλος ΔΣ Ενιαίου Σωματείου Εργαζομένων Vodafone–Wind–Victus
Παπαδόπουλος Σωφρόνης, εκδόσεις Εργατική Πάλη
4. Νότιος Τομέας Αθηνών
Κιτσώνης Βαγγέλης, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της Επιτροπής Αποκατάστασης της Μνήμης του Παντελή Πουλιόπουλου
5. Ανατολική Αττική
Σκεύος Σταύρος, ηλεκτρολόγος μηχανικός στις τηλεπικοινωνίες, μέλος ΔΣ Ενιαίου Σωματείου Εργαζομένων Vodafone–Wind–Victus
6. Δυτική Αττική
Ασλανίδη Άννα, τηλεφωνήτρια, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων VODAFONE
7. Α΄ Πειραιά
Τσόλακας Γιώργος, φοιτητής Μηχανολόγων Μηχανικών ΠΑΔΑ, , Σοσιαλιστική Σπουδαστική Πάλη
8. Β΄ Πειραιά
Μητρόγιαννης Παναγιώτης, εμποροϋπάλληλος στον Σκλαβενίτη
9. Αιτωλοακαρνανία
Παπαγιάννης Γιώργος, εργαζόμενος καθηγητής σε φροντιστήρια, μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
10.Αργολίδα
Κωνσταντινίδης Νίκος, συνταξιούχος
11.Αρκαδίας
Πρίφτη Τζένη, εμποροϋπάλληλος – φοιτήτρια ΣΕΥΠ ΠΑΔΑ, Σοσιαλιστική Σπουδαστική Πάλη
12.Άρτα
Μπρέντας Αλέξης, διδακτορικός φοιτητής Χημικού, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εστιακών Φοιτητών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
13.Αχαΐα
Φραγκισκάτου Γιωργία, συνταξιούχος
14.Βοιωτία
Κιτσώνη Χριστίνα, ιδιωτική εκπαιδευτικός
15.Γρεβενά
Καλαμπάκας Αργύρης, εργαζόμενος σε εταιρεία πληροφορικής, μέλος Συντονισμού ενάντια στην κατάργηση της Κυριακάτικης αργίας
16.Δράμα
Βούζας Ηλίας, βιομηχανικός εργάτης, Αντεπίθεση των Εργαζομένων
17.Δωδεκάνησα
Ιωαννίδης Στέφανος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός – μεταφραστής
18.Έβρος
Ντέμης Δημήτρης, εργαζόμενος στον επισιτισμό
19.Εύβοια
Θεοδωρίδης Γιώργος, εργαζόμενος στην πληροφορική
20.Ευρυτανία
Τσουκαλάς Γιώργος, άνεργος, μέλος Αντεπίθεσης των Εργαζομένων στον Επισιτισμό
21.Ζάκυνθος
Κοτούδη Κική, εργαζόμενη σε τεχνική εταιρία, Αντεπίθεση των Εργαζομένων
22.Ηλεία
Τσιαντά Γωγώ, εργαζόμενη σε εταιρία τηλεπικοινωνιών
23.Ημαθία
Λάχανης Τηλέμαχος, συνταξιούχος καθηγητής μαθηματικών, πρώην πρόεδρος του Σωματείου Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
24.Ηράκλειο
Φουφουδάκης Γιάννης, άνεργος εργάτης
25.Θεσπρωτία
Ανδριώτης Κυριάκος, εκπαιδευτικός σε φροντιστήρια, πρόεδρος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
26.Α΄ Θεσσαλονίκης
Κεφαλάς Βασίλης, εργαζόμενος στον επισιτισμό, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Διανομέων Θεσσαλονίκης και του ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων σε Επισιτιστικές–Τουριστικές Επιχειρήσεις
Κουρίλας Μηνάς, Eργαζόμενος στον Επισιτισμό, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Διανομέων Θεσσαλονίκης
Κουταλάκη Μαργαρίτα, εργαζόμενη στον επισιτισμό, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Διανομέων Θεσσαλονίκης και του ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων σε Επισιτιστικές–Τουριστικές Επιχειρήσεις
27.Β΄ Θεσσαλονίκης
Κτενάς Νίκος, εργαζόμενος στον επισιτισμό, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Διανομέων Θεσσαλονίκης και της Επιτροπής Δράσης Δυτικών Συνοικιών Θεσσαλονίκης
Σαμαρά–Χρυσοστομίδου Αναστασία, εκπαιδευτικός σε φροντιστήρια, μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
28.Ιωάννινα
Γεωργιάδης Στέφανος, φυσικός, άνεργος εκπαιδευτικός
Μπαλτζώη Φωτεινή, άνεργη ξενοδοχοϋπάλληλος
Πλαστήρα Πένυ, εργαζόμενη στον επισιτισμό
29.Καβάλα
Χατζηλούκας Δημήτρης, εργαζόμενος στην πληροφορική
30.Καρδίτσα
Λημνίου Μαρίνα, εργαζόμενη στον επισιτισμό
31.Καστοριά
Κούλογλου Έλσα, εμποροϋπάλληλος, μέλος του Συντονισμού ενάντια στην κατάργηση της Κυριακάτικης αργίας
32.Κέρκυρα
Κόλιου Ξανθή, τραπεζοϋπάλληλος
33.Κεφαλληνία
Μιχαηλίδου Μάγδα, γιατρός
34.Κιλκίς
Καζαντζίδης Κώστας, φυσικός, άνεργος εκπαιδευτικός
35.Κοζάνη
Καρύδης Μάρκος, εργαζόμενος στον επισιτισμό, μέλος ΔΣ Σωματείου εργατοϋπαλλήλων ΤουριστικώνΕπισιτιστικών επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης, Αντεπίθεση των Εργαζομένων)
36.Κορινθία
Ερημάκη Αναστασία, εμποροϋπάλληλος
37.Κυκλάδων
Σεμιζίδου Μαρία, εργαζόμενη στα παραϊατρικά επαγγέλματα
38.Λακωνία
Καντζέλη Ρία, καθηγήτρια αγγλικών – εργαζόμενη στα φροντιστήρια
39.Λάρισα
Πανταζής Κυριάκος, οικοδόμος
40.Λασίθι
Κτιστάκη Μαρία, ιδιωτική εκπαιδευτικός – μεταφράστρια
41.Λέσβος
Μανωλιά Ελένη, φοιτήτρια και μέλος ΔΣ ΦΣ Φυσικού ΑΠΘ, Σοσιαλιστική Σπουδαστική Πάλη
42.Λευκάδα
Γούτας Βασίλης, οδηγός ταξί
43.Μαγνησία
Σγούρας Σπύρος, εργαζόμενος στις τηλεπικοινωνίες, Αντεπίθεση των Εργαζομένων
44.Μεσσηνία
Παπαθανασίου Χρήστος, εργαζόμενος–διανομέας στον επισιτισμό
45.Ξάνθη
Ντούρου Ελευθερία, εργαζόμενη στον επισιτισμό

46.Πέλλα
Γάτσου Δανάη, φοιτήτρια και μέλος ΔΣ ΦΣ Πληροφορικής ΑΠΘ, Σοσιαλιστική Σπουδαστική Πάλη

47.Πιερία
Φουρνοτζής Άγγελος, άνεργος εργάτης

48.Πρεβέζα
Ζάκας Χρήστος, εργαζόμενος φαρμακοποιός
49.Ρέθυμνο
Σηφάκης Κώστας, διδακτορικός φοιτητής ιστορίας – μεταφραστής

50.Ροδόπη
Γκιώργκας Δημήτρης, εμποροϋπάλληλος στα Public

51.Σάμος
Λάγος Νίκος, εργαζόμενος σε τηλεφωνικό κέντρο

52.Σέρρες
Σμυρλής Γιάννης, φυσικός – εκπαιδευτικός στα φροντιστήρια, μέλος ΔΣ του Σωματείου Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσσαλονίκης

53.Τρίκαλα
Δραγούτα Μαρία, εμποροϋπάλληλος, Αντεπίθεση των Εργαζομένων

54.Φθιώτιδα
Κτενά Σμάρω, άνεργη ιδιωτική υπάλληλος

55.Φλώρινα
Δημητρίου Λεωνίδας, φυσικός – άνεργος εκπαιδευτικός

56.Φωκίδα
Καγκελίδου Ελένη, συνταξιούχος μαγείρισσα
57.Χαλκιδική
Αντωνίου Στελλίνα, απόφοιτος Φιλολογικού ΑΠΘ, μέλος της επιτροπής ενάντια στην εξόρυξη χρυσού στην Χαλκιδική

58.Χανιά
Κουκουβιτάκης Στρατής, συνταξιούχος, πρώην συνδικαλιστής στην υφαντουργία
59.Χίος
Κουρίλα Αναστασία, συνταξιούχος εργάτρια ιματισμού