![«Κλείσαμε λόγω υπερκερδών» «Κλείσαμε λόγω υπερκερδών»](https://www.antinews.gr/wp-content/uploads/2023/12/p1-1160x560.jpg)
Του Χρήστου Μπολώση
Μπορεί η «Ελλάδα 2.0» να ευημερεί (το λέει ο πρωθυπουργός, οι υπουργοί και βουλευτές του, άρα είναι πλήρως αξιόπιστο… και διατί να το κρύψωμεν, άλλωστε), όμως υπάρχει και μία μερίς η οποία αντιτίθεται, όπως έλεγε και ο Μανώλης Σκουντρής (Βασ. Λογοθετίδης) στο «Ένα βότσαλο στη λίμνη», όπως εν προκειμένω ο ιδιοκτήτης
κεντρικότατου περιπτέρου, ο οποίος αναγκάστηκε να κατεβάσει ρολά στο σχεδόν ιστορικό περίπτερό του, χωρίς όμως να χάνει και το χιούμορ του.Έτσι, πλέον μετασχηματιζόμαστε σε «Ελλάδα 5.0» – όπου «5», διάβαζε φάσκελα…
![](https://www.antinews.gr/wp-content/uploads/2023/12/p2-768x1024.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .