Ούτε τις 57 άδικο-πηγαιμένες νεανικές (λες και μας περισσεύουν) ψυχές δεν σεβάστηκε λέγοντας «εγώ δεν ξέρω». Χωρίς αιδώ!
Ειπώθηκαν και άλλα στην εν λόγω συνέντευξη. Μια συνέντευξη που περισσότερο θύμιζε «απομνηυμονέματα» αφού μετέφερε κατά την διάρκεια αυτής και σκέψεις, δικές του σκέψεις, όπως το «Κασσελάκης Βελόπουλος, μου θυμίζει, (του θυμίζει!) το Τσίπρας Καμμένος».
Αφού λοιπόν έχει τόσο ισχυρό μνημονικό και αυτοπαινεύεται και γι αυτό, γιατί δεν φέρνει στη Βουλή την κατάπτυστη συμφωνία των Πρεσπών, που ο Καμμένος «έπτυσσε» και παραιτήθηκε (μοναδικός υπουργός στη Μεταπολίτευση που παραιτήθηκε για εθνικούς λόγους) για να την καταψηφίσει και ο ίδιος όπως «διαφήμιζε» τότε, περιφερόμενος στις «ρούγες» ως επίκαιρος «επαναστάτης». Εκεί δεν τον βοηθεί το ισχυρό μνημονικό του; Ιδού λοιπόν το, τόσο επίκαιρο, νόσημα της «επιλεκτικής αμνησίας» μάστιγα (της εποχής μας;)που προσέβαλε και τον Πρωθυπουργό. ΜΑΣ.
Κλασσικό το συμβάν στην δοθείσα του συνέντευξη τύπου «ο σώζων εαυτόν σωθήτω». Αυτό έβγαλε η συνέντευξη μαζί με άλλα, κατά τ άλλα τον άλλο Μήνα θα συναντηθεί με τον Ερντογάν στην Άγκυρα να συζητήσουν ίσως και για το πως θα ανασχέσουν την «κουτρουβάλα» τους, συν τοις άλλοις. Τουτέστιν «βάστα με να σε βαστώ!». Ο λαός το λέει, και όταν θα έλθει η ώρα, που δεν θ αργήσει, να το φωνάξει ο ίδιος λαός και εδώ το : Αρκετά. Και τότε θ ακουστεί. Καλά καλά.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .