![khdeia](https://www.makeleio.gr/wp-content/uploads/2024/04/khdeia-1.jpg)
Σε βαρύ κλίμα τελέστηκε η εξόδιος ακολουθία για τον πατέρα του μετεωρολόγου και βουλευτή Γιάννη Καλλιάνου.
Σύμφωνα με τις Αργολικές Ειδήσεις, η κηδεία του Δημητρίου Καλλιάνου έγινε στην γενέτειρά του,
στον Ιερό ναό των Αγίων Αδριανού και Ναταλίας στο Δρέπανο Αργολίδας, λίγο έξω από το Ναύπλιο, σήμερα το απόγευμα.![khdeia.jpg](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2024/04/27/1544541/khdeia.jpg)
Η κηδεία τελέστηκε με την παρουσία της οικογενείας, συγγενών, πολιτικών και αρκετού κόσμου. Στεφάνια απέστειλαν μεταξύ άλλων, ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, μέλη της κυβερνήσεως και πολιτικοί.
Χθες ο μετεωρολόγος και βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, προέβη σε άλλη μία συγκινητική ανάρτηση, τη μέρα της κηδείας του πατέρα του, Δημήτρη, ο οποίος «άφησε» την τελευταία του πνοή, το πρωί της περασμένης Πέμπτης (25/04).
«Όλα θα πάρουν το δρόμο της ανεξάρτητης Δικαιοσύνης, ώστε να λάμψει η αλήθεια προς τιμήν της μνήμης του πατέρα μου, για να ανακουφιστεί και η ψυχούλα του και εμείς ως οικογένεια», τόνισε μεταξύ άλλων.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .