![](https://kostasdrosakis.wordpress.com/wp-content/uploads/2024/06/cea3cf84ceb9ceb3cebcceb9cf8ccf84cf85cf80cebf-cebfceb8cf8ccebdceb7cf82-ceb1cf80cf8c-2024-06-01-10-45-31.png?w=973)
Μάθε να αντιμετωπίζεις την πραγματικότητα όπως της αξίζει.Με σκεπτικισμό και αμφισβήτηση.Αυτό που λένε οι αισθήσεις σου,εκείνο που ψιθυρίζουν ή βροντοφωνάζουν οι άλλοι δεν είναι ούτε θα γίνει ποτέ η αλήθεια.Στις αποφάσεις σου μάθε να λαμβάνεις σοβαρά μόνο αντικειμενικά γεγονότα
και όχι οπτικές ή απόψεις που προσπαθούν να παρουσιαστούν σαν «κοινή λογική».Η «κοινή λογική» είναι η αναγκαστική σύμβαση μιας κοινωνίας που προσπαθεί να λειτουργήσει μέσα σε πλαίσια ελέγχου και περιορισμού.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .