![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGRSKX9L8dY_5LFOtRxjc66deu6a5avRU_L_jl0du4t5wjl8BTLrgz8GnhLZ8u7wy0TuWrVYuBUFIznIpifE1YuqaxE9cKhNDq1Rpy4vGdPwuHxwzFqZtOoOTxmfTuAa_8P6r71uWODqXubQq0h2Kab3T4bK7rNOeLKJTMHznMIfnzu6vy7H0urw/w640-h477/GHMO-oyXEAA69_R.jpg)
Avgerinos Thanassis
Διαβάζοντας τις ας πούμε "εξελίξεις", σκέφτηκα τον Τσίπρα και όλα αυτά, που υποσχέθηκαν σ' αυτόν και την παρέα του οι υπερατλαντικοί κλπ "θεσμικοί" σύμβουλοι στα ταξίδια τους στις #ΗΠΑ, όλα αυτά τα γλειψίματα με τα σκουπίδια, που μας παρουσίασαν ως μεγάλη πολιτική, ώστε να μετατρέψει το ΟΧΙ σε ναι, να γεμίσει την Ελλάδα βάσεις των #USA, να δώσει πυρ και ύδωρ στο #NATO, να εξαπατήσει εντέλει παντού και σε όλα αυτούς που τον εξέλεξαν, να εξευτελίσει και τα τελευταία ψήγματα ελπίδας, παραδοσιακών αριστερών ιδεών και ιδανικών και δεν ξέρω γιατί μου ήρθε στο νου ο #Saakashvilli, ένα υπόδειγμα αμερικανόδουλου πολιτικού, που κατάντησε στυμμένη λεμονόκουπα...
Το
κωμικοτραγικό της ιστορίας είναι ότι έντιμοι και αξιοπρεπείς άνθρωποι
ψάχνουν ακόμη να καταλάβουν γιατί απέστρεψε το πρόσωπό της η πλειονότητα
των άλλοτε ψηφοφόρων του...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .