![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnbb1w_3kW_Cv61H_FXtf8O_UrneWepjstfxjwaijPaNagqFTQ4CfIiAKdYQNg5THVT8xFJxDdCYIuQ4BuSt5fobmjkVhvBaw3F2lVhwM-MhOk0XHW2hdZ1yOlcqpWxA78DWrxfYLakIOpxhfxBUqo96cNHiK44Y4jkpwMNtYGUP9tNz7y1GnqNw/w640-h375/anastasi_kasselakis_mitropolitis_kerkyras-696x408.webp)
Στο «σεντούκι» φαίνεται ότι έβαλαν -προς το παρόν τουλάχιστον- την ένταση που δημιουργήθηκε με αφορμή την υπερψήφιση του νόμου για τον «γάμο» των ομόφυλων ζευγαριών, ο Μητροπολίτης Κέρκυρας Νεκτάριος και ο Στέφανος Κασσελάκης.
Το Αναστάσιμο βράδυ ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ παρευρέθη με τον σύζυγό του Τάιλερ Μακμπέθ στη λειτουργία που χοροστατούσε ο Μητροπολίτης Νεκτάριος και τα φλας άστραψαν όταν μετά το Χριστός Ανέστη φιλήθηκαν σταυρωτά.
Μάλιστα ο κ.Νεκτάριος φέρεται να είπε «Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη λεβέντη μου» στον Στέφανο Κασσελάκη, ενώ χαιρέτησε και τον Τάιλερ Μακμπέθ.
Θυμίζουμε ότι ο Μητροπολίτης Κέρκυρας είχε … κηρύξει τον πόλεμο στους πολιτικούς που ψήφισαν υπέρ στο νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια, με τον Πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ να σχολιάζει: «Θα μπω στην εκκλησία και ας έρθει να με βγάλει έξω αν θέλει…».
Κατά πως φάνηκε, περασμένα-ξεχασμένα αυτά…
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2024/05/anastasi_kasselakis_mitropolitis_kerkyras1.jpg)
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2024/05/anastasi_kasselakis_mitropolitis_kerkyras2.jpg)
![](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2024/05/anastasi_kasselakis_mitropolitis_kerkyras3.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Οιοσδήποτε θίγεται από άρθρο ή σχόλιο που έχει αναρτηθεί στο oxafies.com , μπορεί να μας ενημερώσει, στο oxafies@gmail.com ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Ομοίως και για φωτογραφίες που υπόκεινται σε πνευματικά δικαιώματα.
Στo oxafies.com ακούγονται όλες οι απόψεις . Αυτό δε σημαίνει ότι τις υιοθετούμε η ότι συμπίπτουν με τις δικές μας .